Printable
previous year previous month next month next year
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
March 2022
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
    1

10:00am-11:00am Warners

11:00am-12:30pm Kathy Davidson

1:30pm-3:30pm Michele Hartzler

3:30pm-5:00pm Carol Kendle

2

10:00am-11:30am Michele Hartzler

6:30pm-8:30pm Membership Agility Open Workout

3

8:30am-12:00pm Liz Obedience Classes

3:30pm-5:00pm Carol Kendle

6:00pm-7:00 Begin Agil 2A

7:15pm-8:15 Begin Agil 2A

4

10:00am-11:00am Warners

1:00pm-2:30pm Michele Hartzler

3:00pm-5:00pm Ed Railsback

7:30pm-8:30pm Begin Nosework 2

5

10:00am-11:30am Julie Burgin

2:00pm-4:00pm Sheryl McCormick

6

11:00am-1:00pm Roxanne VonTayson

1:00pm-3:00pm Shelly Hansen

3:00pm-5:00pm Carol Kendle

7

1:00pm-2:30pm Kathy Stepp

2:30pm-4:00pm Laurie Lee

4:30pm-5:30pm Carol Kendle

6:00pm-8:00pm Obedience Open Workout No host (key needed)

8

10:00am-11:00am Warners

11:00am-12:30pm Michele Hartzler

6:00pm-7:00pm Home Obed I

7:15pm-8:15pm Home Obed II

8:30pm-9:300pm Home Obed I

9

10:00am-11:00am Warners

6:30pm-8:30pm Membership Agility Open Workout

10

8:30am-12:00pm Liz Obedience Classes

6:00pm-7:00 Begin Agil 2A

7:15pm-8:15 Begin Agil 2A

11

7:30pm-8:30pm Beginning Nosework 2

12

8:30am-10:30am Beth Karr

10:30am-12:30pm Diane Eastman

12:30pm-2:00pm Lou Ann O'Malley

13

1:00pm-3:00pm Shelly Hansen

3:00pm-4:30pm Carol Kendle

14

9:00am-10:30am Susan Haupt

1:00pm-3:00pm Kathy Stepp

7:00pm Monthly Meeting

15

11:00am-12:30pm Kathy Davidson

1:00pm-2:30pm Ed Railsback

3:00pm-5:00pm Paula Warner

6:00pm-7:00pm Home Obed I

7:15pm-8:15pm Home Obed II

8:30pm-9:300pm Home Obed I

16

9:30am-11:00am Diane Eastman

11:00am-12:00pm Warners

6:30pm-8:30pm Membership Agility Open Workout

17

8:30am-12:00pm Liz Obedience Classes

12:00pm-2:00pm Building Cleaning

3:00pm-4:00pm Diane Bradley

6:00pm-7:00 Begin Agil 2A

7:15pm-8:15 Begin Agil 2A

18

3:00pm-5:00pm Carol Kendle

7:30pm-8:30pm Beginning Nosework 2

19

8:00am-4:00pm Obedience Seminar

20

8:00am-11:00am Nosework Fun Match

12:00pm-5:00pm Nosework Fun Match

21

9:00am-10:30am Susan Haupt

12:00pm-1:00pm Gary Warner

2:00pm-3:30pm Michele Hartzler

6:00pm-8:00pm Obedience Open Workout No host (key needed)

22

9:00am-10:30am Ed Railsback

11:00am-12:30pm Kathy Davidson

4:00pm-5:30pm Carol Kendle

6:00pm-7:00pm Home Obed I

7:15pm-8:15pm Home Obed II

8:30pm-9:300pm Home Obed I

23

10:00am-11:00am Warners

11:00am-12:30pm Michele Hartzler

1:00pm-2:30pm Lou Ann O'Malley

6:30pm-8:30pm Membership Agility Open Workout

24

1:00pm-3:00pm Michele Hartzler

6:00pm-7:00 Begin Agil 2(MU)

7:15pm-8:15 Begin Agil 2(MU)

25

11:00am-1:00pm Paula Warner

1:00pm-3:00pm Ed Railsback

3:00pm-5:00pm Michele Hartzler

7:30pm-8:30pm Beginning Nosework 2

26

8:00am-9:00am setup

9:00am-12:00pm AKC Rally Run-Thru

12:00pm-1:00pm Cleanup

1:30pm-3:30pm Sheryl McCormick

27

8:30am-10:30am Sheryl McCormick

11:00am-12:30pm Warners

12:30pm-2:00pm Michele Hartzler

2:00pm-3:00pm Alisa Barber

3:00pm-5:00pm Carol Kendle

28

9:00am-10:30am Susan Haupt

1:30pm-3:00pm Michele Hartzler

6:00pm-8:00pm Obedience Open Workout

29

8:30am-10:00am Michele Hartzler

10:00am-12:30pm Sandy Miller

1:00pm-2:30pm Warners

4:30pm-5:30pm Carol Kendle

6:00pm-7:00pm Home Obed I

7:15pm-8:15pm Home Obed II

8:30pm-9:300pm Home Obed I

30

12:00pm-1:30pm Paula Warner

6:30pm-8:30pm Beth Karr

31

8:30am-12:00pm Liz Obedience Classes

12:00pm-2:00pm Liz Drexler

6:00pm-7:00 Begin Agil 2B

7:15pm-8:15 Begin Agil 2B

   

since 5/20/14